Kahve Nasıl Saklanmalı

Dünyada en basit ama en çok haz verenlerin başında kavrulmuş kahve kokusu gelir. Açıkça beni, taze kavrulmuş kahve kutusunu açtığımda ortaya çıkan koku kadar mutlu edeni yoktur bu dünyada.Bu büyülü kokuyu uzun süre saklamak ve kahvenin tazeliğini kaybetmemek için sizlere Kafeingo kahvelerinizi saklama önerilerimi vereceğim.

Yapılması Gerekenler :

Bu işin temelinde: hava akışını azaltmak, ortamın derecesini sabitlemek ve güneş ışığından kaçmak var. Fakat bu işi tam layıkıyla yapmak için birden fazla yol var. İşte benim en sevdiğim üçlü!

Kafeingo Paketinde Saklamaya Devam Et :

Eğer kafeingo.com'dan siparişinizi verdiyseniz bundan sonrasını okumanıza gerek yok, fakat maksat genel kültürü arttırmak ise buyrun devam edelim. Kafeingo özel ambalajıyla ürünlerinin tazeliğini garanti altına alır. Bunu da ambalajlarındaki valf kapaklarına ve özel paketleme sisteminine borçludur. Kısacası temelde yapılması gerekenler (yukarıda bahsettiğim konu) ve paketleme oldukça önemlidir.

Kavanozlar ve Reçel Kapları :

Aslında hemen hemen hepimizin evinde bulunan bu materyalleri kahvemizi taze tutmak için kullanabiliriz. Bu kavanozlar hava geçirmediği takdirde ve uygun ortamda saklandığı sürece kahveliğini korumaya bir müddet devam edecektir.

Özel saklama kapları :

Paslanmaz çelikten yapılan saklama kaplarını şiddetle tavsiye ederim. Bazı modellerinde bulunan havayı dışarı atma fonksiyonuyla beraber bir aya yakın kahvelerinizi taze tutabilirsiniz.

Not : Yeni kavrulmuş kahve almaya özen göstermek ve alınan kahvenin miktarını 1 ayı geçmeyecek şekilde ayarlamak çok önemlidir.

Asla Bunları Yapma :

1 - Buzdolabında kahve SAKLAMA!
2 - Buzlukta kahve SAKLAMA!
3 - Kahveyi açıkta BEKLETME!